E-POSTA
dokas@dokas.com.tr
 
HEMEN ARAYIN
0462 326 67 88

  HAKKIMIZDA   YÖNETIM KURULU   ÜYELERIMIZ   FAALİYETLERİMİZ   YÖNETMELİKLER   ILETISIM

 
 
 
FAALİYETLERİMİZ
 
   Bakım ve Revizyonda standardı Oluşturmak
 
   Sektörümüzde, kaliteli ve müşterisine sorun yaşatmayan firmalar olduğu kadar para gayesi güdüp müşterisini mağdur eden firmalar da maalesef ki var. Dernek olarak bu firmaları asgariye indirmek için derneğimizin çatısı altında birleşip standartlara uygun montaj, bakım, arıza ve revizyon hizmetlerinin verilmesi için gerekli adımlar atmak istiyoruz. Bu anlamda, açıkça belirtmeliyiz ki; yetkisi olmayan merdiven altı diye tabir edilen firmalarla çok ciddi mücadele edeceğiz. Bu firmalar fatura kesmeyerek, devleti zarara uğratmakta, firmalarına milyonlara yatırım yapan insanlarla haksız rekabete girip sektörü zarara uğratmaktadırlar.
 
   Bakım Arıza Teknik Servis Elemanlarının Geliştirilmesi
 
   Bu konuda personelimizi çok önemli ölçüde eğitmemiz gerekiyor. Hem mesleki olarak hem insani ilişkiler olarak; teknik servis konusundaki personel, bu işin ustalık boyutunda en üst noktaya ulaşmış personel olmalıdır. Maalesef işimizin ağır olması, yetiştirilecek personel bulamamız, bakım fiyatlarındaki düşük fiyat politikası sebebi ile personelin hak ettiği karşılığını alamaması, bir kaç ay ya da yıl çalışan personelin firma açması hatta taşeron olarak çalışmaya karar vermesi gibi sebeplerle yetişmiş kaliteli personel bulunamıyor. DOKAS Yönetim Kurulu ve üyelerimizin ortak hedefi bu konuda önümüze engel olan konuları kaldırmak ve aşmaktır.
 
   Sektörle alakalı gereksiz, bilgi kirliliğini bölgemiz adına ortadan kaldırmak
 
   Gerekli ve doğru açıklamaları, yönetmelikleri, müşterilerimizle hızlı bir şekilde paylaşmak, insanları bilgilendirmek konusunda önemli eksikler olduğunu tespit ederek bu konuya ağırlık verecek birtakım çalışmalar yürütmeye başladık. Bu konu ile alakalı her ne kadar Bakanlığa, akredite firmalara, belediyelere görev düşüyor ise de DOKAS olarak bizler de bir sivil toplum örgütü olarak elini taşın altına koyup sureci daha da hızlandırmak istiyoruz. Buradaki en büyük sorun, periyodik kontroller hakkında kamuoyuna yeterli bilgi verilmediği için, kontroller sonrasında firmalar ile müşteriler sorunlar yaşıyorlar. Bu sorunları asgariye indirmek istiyoruz
 
   Dernek binası herkese hizmet sunacak
 
   Derneğimizin merkezini hizmet içi eğitimlerin verileceği, üyelerimizin gün içerisinde vakit geçirebilecekleri, sohbet edebilecekleri, müşterilerine sunumlar yapabileceği, toplantı alanları olan bir yapıya taşımayı düşünüyoruz.
 
   Bakım fiyatlarının düzenlenmesi
 
   Bakım fiyatlarının düzenlenmesi de bizim öncelikli projelerimiz arasında. Bakım fiyatlarını hem firmaları zarar ettirmeyecek hem kaliteli hizmetin önüne geçmeyecek şekilde dizayn ederek, bunun sonuçlarının da müşterilere yarayacağı bir düzeye getirmek üzerine çalışmalarımıza başladık.
 
   Çağrı merkezi projesi
 
   En büyük isteklerimizden birisi de bölgede bir çağrı merkezi kurabilmek. Bunun için hem görev süremiz yeterli olur hem de üyelerimizden aldığımız destek ile başarılı olabilirsek, ilerleyen süreçte DOKAS'a mensup firmaların 7/24 arıza kayıtlarını alarak, bu kayıtları firmalara yönlendiren bir çağrı merkezi kurmayı istiyoruz.
 
   Bölgedeki ara eleman eksiğinin tamamlanması çalışmaları
 
   Sektörümüzdeki ortak hedeflerden biri olan; ara eleman yetiştirilmesi konusunda da çalışmalar yapmak istiyoruz. En büyük hedefimiz; asansör sektörünü tanıyan, okulda yetiştirilmiş, çıraklık okulundan başlayarak eğitim almış ara personeli bu sektöre kazandırabilmek istiyoruz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fatih Mah. Fatih Cad. Canim Is Hani Zemin Kat 1 Sitesi No:10 Ortahisar / TRABZON
0462 326 67 88
dokas@dokas.com.tr
 
 
     
 
     
  Copyright © 2021 DOKAS - Tüm Haklari Saklidir.